Skip links

Как родителите да подкрепят учителите в преподаването на гладко четене с разбиране? (Социална мрежа/NovaNews)

Предаването “Социална мрежа” по NovaNews е аналитичен поглед към живота, такъв, какъвто е – понякога суров, понякога забавен. Съдържанието обхваща цялото богатство и разнообразие на ежедневието, а водещата Милена Янинска разговаря в студиото с представители на различни организации, експерти и граждани, попаднали в различни житейски ситуации. Темата за книгите и четенето е добре застъпена в предаването, а детските книги често са на фокус. 

Тема на предаването: Успешният родителски подход към децата за гладко четене с разбиране 

За успеха по всички училищни предмети има една ключова основа и тя е четенето. Вал Стоева дава важни насоки към родителите – как да подкрепят децата и работата на учителите в този труден процес. В рамките на учебния ден преподавателят не може да се справи сам със сложната задача едновременно да учи децата да четат, да го правят добре и да обичат книгите. Затова ролята на семейството у дома е много ключова за развитието на детето през следващите години. Работата на учителя е да научи децата да четат кратко, но родителите са тези, които трябва да подкрепят децата чрез споделено четене всеки ден. Научете повече тук:

 

Линк към темата в сайта на NOVA

 

 

Афилиейт линк към

Когато купувате книги и други продукти през линковете, публикувани в сайта ни, ние може да получим малки отчисления. Научете повече тук

Прочетете също и: